alva Naturkosmetik For Him Reactivate Caffeine Shampoo, 200 ml

Vitaliserande schampo med organiskt koffein och kylningseffekt.

171 kr 191 kr -10%

(855 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Tonande egenskaper
  • Rengör milt & grundligt
  • Med mentol
  • Djurförsöksfri Djurförsöksfri

Ofta köpt tillsammans med FEKKAI Brilliant Gloss Conditioner, 60 ml

alva Naturkosmetik For Him Reactivate Caffeine Shampoo, 200 ml 171 kr (855 kr / l)
FEKKAI Brilliant Gloss Conditioner, 60 ml 54 kr (900 kr / l)
Totalpris: 225 kr
Beskrivning

Detta unika och veganska schampo erbjuder tonande egenskaper. Tack vare de rent växtbaserade ytaktiva medlen rengörs håret noggrant men skonsamt. Schampot innehåller även mentol som ger en härligt fräsch svalkande effekt.

Artikelnr.: XEC-ALV-3106
Innehåll: 200 ml
EAN: 4013640031064
Tillverkarnr.: 3106
Varumärke: alva Naturkosmetik
Produkttyp: Schampo
Egenskaper: Djurförsöksfri
Användningsområde: Hår
Speciellt för: Män
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cocamidopropyl Betaine[1], Sodium Lauryl Glucose Carboxylate[1], Sodium Lauryl Sulfoacetat[1], Caffeine[2], Lauryl Glucoside[1], Menthol[1], Parfum, Sodium Phytate[1], Sodium Hydroxyde, Sorbic Acid[1], Citricacid[1]

  1. av naturligt ursprung
  2. aus biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: alva naturkosmetik GmbH & Co. KG, In der Wolfskaute 26a, 61130, Nidderau, Tyskland, info@alva.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för alva Naturkosmetik For Him Reactivate Caffeine Shampoo

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder